Aktualizacja ReceiptBox v.1.3.0

Apple dzisiaj zaaprobował kolejne zmiany w Digital Receipt Box. Aplikacja jest obecnie przystosowana na cele podróży służbowych i delegacji. Dzięki niej teraz łatwiej zbierać rachunki z delegacji do zwrotu kosztów. Jeszcze nim wrócisz do biura, wyślesz jednym kliknięciem raport ze wszystkimi rachunkami do księgowości.

W skrócie:

- niezwykle pomocna funkcjonalność obsługi delegacji (dodatkowy opis paragonu dla osób trzecich, informacje o delegacji, podsumowanie kwot paragonów, wysyłanie raportu z paragonami do księgowości jednym kliknięciem)

- funkcja przypomnienia o najpóźniejszej dacie zwrotu towaru do sklepu

- dodawanie zdjęć paragonów/towarów/gwarancji z Dropbox oraz z biblioteki zdjęć telefonu

- drobne zmiany wyglądu i usprawnienia aplikacji

 

Aktualizacja ReceiptBox v.1.2.0

W dniu 17 stycznia 2014 opublikowałem kolejną zmianę w aplikacji ReceiptBox. Poza niewielkimi zmianami w wyglądzie, optymalizacją czasu zapisu zdjęć paragonów/faktur oraz wprowadzeniu trzech nowych wersji językowych: francuskiej, chińskiej uproszczonej oraz chińskiej tradycyjnej, jedna zmiana zasługuje na szczególną uwagę: wykorzystanie chmury Dropbox.

Od teraz ReceiptBox potrafi wyeksportować informacje zgromadzone o paragonie/fakturze, łącznie ze zdjęciami na konto właściciela w Dropbox. Daje to dwie podstawowe możliwości: 

  • po pierwsze backup zdjęć; gdyby coś niedobrego stało się z iPhonem, użytkownik zawsze może liczyć na ten backup w Dropbox i po odzyskaniu sprzętu może zaimportować zapisane w chmurze informacje;
  • po drugie - migracja danych pomiędzy starym i nowym telefonem; wystarczy wyeksportować wszystkie zapisane paragony na Dropbox a następnie zaimportować na nowym urządzeniu;
Kolejne zmiany w przygotowaniu. Miłych zakupów!

Aktualizacja ReceiptBox v.1.0.5

 

Dzisiaj Apple udostępnił w AppStore  aktualizację aplikacji ReceiptBox do wersji 1.0.5. Prawdopodobnie najbardziej widoczną zmianą jest poprawa kolorów ikony aplikacji. Są również inne drobne zmiany. Usprawniono proces dodawania zdjęć do galerii w aplikacji oraz poprawiono nieznacznie niektóre tłumaczenia.

Następne usprawnienia już w drodze…

Tymczasem życzę udanych zakupów z aplikacją ReceiptBox pod ręką!

Aktualizacja ReceiptBox v.1.1.0

Dzisiaj została opublikowana aktualizacja ReceiptBox do wersji 1.1.0. Wprowadza ona bardzo istotną funkcjonalność planowaną od początku, a mianowicie możliwość przechowywania dowodów zakupu (paragonów lub faktur) w postaci plików PDF. Wraz z obsługą PDF wprowadzono możliwość importu dowolnego pliku graficznego (PNG, JPEG) z załącznika maila. Po wybraniu załącznika w programie pocztowym wystarczy wybrać opcję "Otwórz w ReceiptBox" a wybrany dokument lub obraz zostaną zaimportowane w wybrane miejsce ReceiptBox.

Kolejne funkcjonalności w przygotowaniu!

Receipt Box w AppStore

Miło mi poinformować, że pierwsza wersja aplikacji do rejestracji i katalogowania paragonów, faktur i kart gwarancyjnych jest już dostępna w AppStore. To swego rodzaju specjalizowany album na zdjęcia, który zawiera funkcjonalność przydatną w gromadzeniu dowodów zakupu i pilnowania okresów gwarancji.

Miłego używania!