O mnie

 

Obecny profil działalności jest wynikiem połączenia się dwóch fascynacji: tworzeniem oprogramowania oraz urządzeniami firmy Apple. Jako programista z kilkunastoletnią praktyką mam za sobą etap programowania urządzeń wbudowanych i systemów czasu rzeczywistego. Doświadczenie to zaowocowało to przykładaniem należytej wagi do stabilności działania tworzonych programów oraz ich wydajności. Z drugiej strony, urządzenia Apple to doskonały "materiał", dla którego można aktualnie robić świetne programy. Wierzę, że estetyka i jakość mają znaczenie. Pasję programowania uprawiam również na polu dedykowanych aplikacji systemów serwerowych - gdyż jak wiadomo - większość aplikacji mobilnych potrzebuje zaplecza w postaci systemu serwera. Tworzone zaplecze serwerowe bazuje na technologii aplikacji webowych napisanych w języku JAVA oraz solidnych bazach danych. Takie szerokie spojrzenie na cały system a jednocześnie z dogłębną wiedzą na temat szczegółów implementacyjnych, daje mi większą możliwość optymalizacji całego rozwiązania. Równocześnie, świadcząc od prawie 15 lat usługi programistyczne dla dużej telewizji kablowej, zdobyłem solidne doświadczenie w zakresie dużych systemów billingowych. Poza oczywistym "know-how" w zakresie systemów billingowych oraz ich interfejsów praca "z pieniędzmi" w systemach komputerowych daje mi doskonałą praktykę skrupulatności.
 
W tworzeniu oprogramowania, podobnie jak w innych dziedzinach, JAKOŚĆ produktu jest wynikiem zastosowania odpowiednich produktów i metod. Wieloletnia praca programistyczna daje odpowiednie doświadczenie umożliwiające właściwy ich wybór.

W projektach wymagających większej ilości głów i rąk wspomagam się zaufanymi kolegami po fachu z dr. inż.  Mariuszem Bogaczem na czele.

Zapraszam do współpracy.
mgr inż. Maciej Czech - absolwent Automatyki i Robotyki AGH